تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

رفع بوی بد دهان با آب قلیایی

   بوی بد دهان مشکل شایع در میان مردم

  بدن ما همواره به آبرسانی نیاز دارد و نوشیدن آب در بدو ورود، تاثیر سلامت بخش خود را بر روی دهان و دندان نشان می دهد. در طول یک روز پر مشغله فراموش کردن نوشیدن آب بسیار ساده است، اما وقتی به پایان روز می رسید متوجه می شوید وقتی دهانتان را باز می کنید دیگران دور از شما می ایستند. بوی بد دهان و یا بوی ناخوشایند، از نفس یک فرد است.

  این یک مشکل شایع در میان مردم سراسر جهان است. این یک بیماری نیست و به راحتی می توان علت بوی بد دهان را پیدا کرد. این وضعیت با تجمع باکتریها  به دلیل وجود ذرات غذا در دهان، بیماری های لثه و یا به  علت تشکیل پلاک ایجاد می شود. مواد غذایی که بوی تند دارند  مانند سیر و پیاز می تواند بوی بد دهان را افزایش دهد. با بهداشت دهان و دندان میتوان تاحدی از بوی بد دهان پیشگیری کرد. بسیاری از داروهای خانگی طبیعی است که به کنترل مشکل بوی بد دهان کمک می کند. اگر بوی بد دهان حتی پس از رعایت  بهداشت مناسب دهان و دندان و با استفاده از درمان های طبیعی ادامه  یابد، شما  نیاز به مراجعه به یک دندانپزشک برای پیدا کردن  علت باشید تا مشکل رفع شود.

  آیا بخاطر بوی بد دهان از صحبت کردن با دیگران خجالت می کشید؟ سعی کنید راه حل طبیعی زیر را انجام دهید که  به طور موثر از بوی بد دهان پیشگیری می کند.

  رفع بوی بد دهان با آب قلیایی

  یکی از مهمترین دلایل بوی دهان تجزیه اسیدهای چرب و اسیدی شدن فضای دهان است که نه تنها بوی نامطبوعی ایجاد می کند، بلکه باعث تخریب دندانها می شود و زمینه رشد اغلب میکروب های بیماری زا در دهان را فراهم می کند. خشک بودن فضای دهان به دلیل عدم تاثیر بزاق در شستشوی دندانها و افزایش مواد اسیدی ناشی از باکتریها باعث افزایش بوی دهان و استعداد عفونت دندانی می گردد. جوش شیرین درمان خانگی بسیار عالی برای بوی بد دهان است. تعادل pH دهان را حفظ  و از جمع آوری  باکتری در داخل دهان پیشگیری می کند  همچنین پلاک و لکه  روی دندان ها را از بین می برد. با این حال، استفاده بیش از حد از جوش شیرین باعث می شود دندان ها خورده  شود پس لازم است که راه حل مناسبتری برای شستشوی دهان پیدا کنید.

  دکتر مارشال یانگ، دندانپزشک در کالیفرنیا می گوید: کم آب شدن بدن می تواند باعث بد بو شدن دهانتان شود. بزاق دارای خواص ضد باکتریایی مهمی است. وقتی بدن کم آب می شود کاهش بزاق دهان باعث می شود باکتری ها رشد کنند، و نتیجه اش هم بد بو شدن دهان است. پس به خاطر خودتان و کسانی که اطرافتان هستند آب بنوشید.

  آب قلیایی تولید شده توسط استیک آلکالاین بهترین گزینه جهت جلوگیری از کم ابی بدن و کاهش بزاق محسوب می شود. آب قلیایی همانند جوش شیرین محیط اسیدی دهان را خنثی می کند و هیچگونه عوارضی برای دندان ها ندارد. محققان برای سلامت دهان و دندان مصرف ۸-۱۲ لیوان آب قلیایی در طول روز را پیشنهاد کرده اند.

  از طرف دیگر آب قلیایی تولید شده توسط استیک آلکالاین به دلیل تولید هیدروژن فعال، خواص آنتی اکسیدانی بالایی دارد که باعث می شود التهاب بافت لثه کمتر شود و دندان ها کمتر در معرض تخریب و اکسید قرار بگیرند. آزمایش بر روی موش ها نشان داده که آب آشامیدنی غنی از هیدروژن می تواند انحطاط دندان وابسته به سن (اکسیداسیون) را بهبود بخشد. نتایج این تحقیق در معتبرترین مجله پزشکی جهان “Nature” چاپ شده است.

   گروه سلامت نوترون

  منبع

   مجله nature


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 4 آذر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 28 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :159845
 • بازدید امروز :97137
 • بازدید داخلی :4862
 • کاربران حاضر :119
 • رباتهای جستجوگر:394
 • همه حاضرین :513

تگ های برتر