تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

بهبود سلامتی با آب قلیایی

  بهبود سلامتی بدن با آب قلیایی

  آب قلیایی که برخی مواقع از آن به عنوان آب یونیزه هم اسم برده شده است دارای pH بالاتری از سایر آبهای نوشیدنی می باشد. به این معنی که دارای خواص اسیدی کمتری است. درحالی که به نظر می رسد گرفتن رژیم های قلیایی به اراده بالایی احتیاج دارد، اما می توانید با نوشیدن آب قلیایی (آب آلکالاین) بسیاری از مواردی که برای بهبود سلامتی شما مفید هستند را به بدن خود برسانید.

  کاهش رفلاکس معده، بهبود سلامتی سیستم گوارشی

  می توان گفت pH بالای آب آلکالاین (آب قلیایی)، می تواند تا حد زیادی موجب بهبود علائم رفلاکس معده به مری شود. برطبق مطالعات و تحقیقات انجام شده که در سال ۲۰۱۲ در The Annals of Otology, Rhinology, and Laryngology ( توسط متخصصان حنجره شناسی و بیماری های بینی، سینوسی و قاعده جمجمه ) منتشر شده است، آب های معمولی و آشامیدنی دارای pH در حدود ۷/۶ تا ۷/۴ می باشد اما آب آشامیدنی قلیایی دارای pH در حدود ۸/۸ می باشد که به توازن اسید هیدروکلریک در معده کمک می کند. این روند به بهبود علائم ناخوشایند رفلاکس معده کمک کرده و سبب کاهش آسیب وارده به مری و حنجره ناشی از این بیماری می شود.

  بهبود اسیدوز متابولیک، بهبود سلامتی عمومی بدن

  آب قلیایی همچنین می تواند به بهبود علائم بیماری اسیدوز متابولیک کمک کند، همان طور که می دانیم این بیماری که میزان اسید مایعات بدن زیاد شود بروز می کند. علل احتمالی اسیدوز متابولیک می تواند شامل دیابت نوع ۱، اسهال شدید، مصرف برخی از داروها، نارسایی کبدی، الکل، سرطان، نارسایی قلبی، کم خونی، بیماری های کلیوی، تشنج و کم آبی شدید باشد. ( بر اساس مطالب MedlinePlus نشریه کتابخانه ملی پزشکی آمریکا ) در مقاله ی منتشر شده در سال ۲۰۰۹ در نشریه مربوط به متخصصان آفرزیس و دیالیز Therapeutic Apheresis and Dialysis آب قلیایی که اسیدوز متابولیک در حیوانات را کنترل کرده می تواند بر روی انسان هم تاثیرات شگرفی داشته باشد.

  تاثیرات عمیق روی  سلامت استخوان

  آب قلیایی می تواند به کاهش روند پوکی استخوان کمک کند. ( بر اساس نتایج تحقیقات کلینیک مایو  Mayo Clinic ) در یک تحقیق منتشر شده در سال ۲۰۰۹ در مجله استخوان Bone گزارش شده است که آب قلیایی با جذب کلسیم کافی موجب کاهش پوکی استخوان در زنان جوان می شود. با این حال در این تحقیق اعلام شده است که برای اگاهی از سود آب قلیایی برای استخوان ها در دراز مدت احتیاج به تحقیقات بیشتری است. یک سری تحقیقات در سال ۲۰۱۲ که در مجله محیط زیست و بهداشت عمومی منتشر شده است Journal of Environmental and Public Health ) این گونه گزارش می دهد که با داشتن رژیم قلیایی چون دفع کلسیم در ادرار کمتر است می توان ادعا کرد که این رژیم از بدن در برابر پوکی استخوان محافظت می کند.

  آب قلیایی و رژیم قلیایی موجب کاهش اسید و برقراری توازن pH در بدن می شود. برای دانستن دیگر مزیت های نوشیدن آب قلیایی بر روی سلامتی به تحقیقات گسترده تری احتیاج است. بررسی مطالعات انتشار یافته در مجله محیط زیست و بهداشت عمومی (Journal of Environmental and Public Health) در سال ۲۰۱۲ گزارش داده است که داشتن رژیم قلیایی ممکن است هورمون رشد را افزایش دهد و توده های عضلانی در افراد مسن را حفظ می کند و به سلامت قلب می کند.

  ترجمه و ویراستاری توسط: دکتر مهسا فرزاد نیا

  منبع

  سایت fitday

  گروه سلامت نوترون


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 4 آذر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 28 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :159845
 • بازدید امروز :97292
 • بازدید داخلی :4874
 • کاربران حاضر :122
 • رباتهای جستجوگر:399
 • همه حاضرین :521

تگ های برتر